Chrípkové obdobie je tu znovu

Chrípka je vždy vážne ochorenie, nesmieme ju podceňovať. Vírus chrípky sa šíri predovšetkým vzduchom pri kašľaní a kýchaní. Vdýchnutím sa vírus dostáva do dýchacích ciest a odtiaľ do celého tela. Odborníci radia už pri prvých príznakoch ostať doma a liečiť sa až do uzdravenia. Niekedy to trvá 2, niekedy až 4 týždne. Na samotnú chrípku určite neúčinkujú antibiotiká, preto brať ich je bezúčelné, ale navyše si zbytočnými antibiotikami môžete poškodiť zdravie.

Chrípka predstavuje najväčšiu hrozbu pre osoby, u ktorých je vysoké riziko vzniku závažných komplikácií. Za prioritnú rizikovú skupinu sa považujú tehotné ženy. Vo zvýšenom riziku sú tiež starší ľudia vo veku nad 65 rokov, deti vo veku šesť mesiacov až päť rokov, zdravotnícki pracovníci a chronicky chorí pacienti, či pacienti s rakovinou. Početnou skupinou pacientov, pre ktorých chrípka predstavuje zvýšenú hrozbu, sú diabetici.

Príznaky chrípky sú:

  • nádcha
  • bolesť hlavy, v krku, ale aj v kĺboch, svaloch a krížoch
  • vysoká horúčka
  • zimnica
  • všeobecná slabosť
Najlepšou obranou proti chrípke je pravidelné a dôsledné umývanie rúk. Dôležité je nezanedbávať priestor medzi prstami, v okolí nechtov a pod nechtami. Pravidelná fyzická aktivita posilňuje imunitný systém. Môže skrátiť dobu trvania ochorenia alebo tiež zabrániť nakazeniu. Vírus chrípky sa vie z infikovanej osoby šíriť až do vzdialenosti približne 1,9 metra. Najlepším spôsobom ako sa vyzbrojiť proti chrípke je okrem umývania rúk posilnenie imunitného systému, veľmi vhodné je užívanie Thymusamínu, dostatok vitamínu C, pomôcť Vám môže tiež cesnak, zázvor alebo echinacea. Dôležité je jesť veľa polievok. Najmä kuracia je overeným liekom. Musíte tiež piť dostatok čaju alebo vody, aby telo zostalo dôkladne hydratované.

 

Žiadne komentáre

Odoslať komentár