BOLESTI KOLENA PO OPERÁCII (72.ročná pani B.)

… Užívala som (Chondramín®) ráno po jednej tabletke. Hneď v prvé dni som cítila, že noha nie je taká tvrdá, že sa uvoľňuje.

Hneď som sadla na stacionár a moje veľké prekvapenie ja som mohla ťahať. Okamžite som nafúkala môj bicykel odložený 1,5 roka v garáži a išla som skúšať na málo frekventovanú ulicu. To bolo vzrušenie ako pri prvom rande. A dokázala som to vďaka citamínom ale hlavne vďaka láskavému a milujúcemu nebeskému otcovi. Link na celý LIST – TU!

BOLESTI KOLIEN

Dobrý deň, o citamínoch a ich účinku som sa dozvedela od mojej známej,ktorej pomohli pri pooperačných ťažkostiach kolena. Kedže manžel mal tiež problémy s kolenami objednali sme 2 balenia Chondramínu.Užíval podľa príbalového letáku a môžem potvrdiť,že bolesti prestali a ohybnosť sa zlepšila.Ako poradili nám,tak aj ja chválim a odporúčam známym. Ďakujeme s pozdravom Čechvaloví.

BOLESTI KOLENA A ŠPORT

V skratke, vybral som jedno balenie na skúšku pred letom, po mojich skúsenostiach uškodiť nemôže, iba polepšiť.

Je mi jasné že jedno balenie nemôže add definitivam vyriešiť problém ktorý sa už ťahá roky, ale prišlo leto, dal som bicykel – a v pohode, dal som turistiku a tiež bez bolestí, jasné že som cítil ešte tlak, občasné pichnutie, ale keď porovnám minulosť a koleno po aktivitách opuchnuté ako bambus, tak viete čo som urobil? napísal som, či sa dá pokračovať v začatom procese liečby a keď to aj nebude 100%, ale ostane to v tomto štádiu, tak beriem.  Ing. Martin Kulich LINK na článok!

PODPORA IMUNITY

Citaminy jsem vyzkoušel ze zvědavosti a byl jsem příjemně překvapen. Tak 2 x do roka mě přepadne nějaká viróza, nic vážného, ale nepříjemné to je. Tuto zimu jsem neměl žádné problémy, ani rýmu🙂. Objednal jsem si další kůru🙂. Petr Š.

6 ROKOV ZLATÉHO STAPHYLOKOKA

Nedá mi nenapísať Vám, veľmi potešiteľné odozvy na Citamíny.
Moja priateľka sa 6 rokov liečila na zlatého stafylokoka, neustále zvýšené ASLO a samozrejme neustále branie širokospektrálnych antibiotík. Už bola z toho zúfalá, je to mladá baba a život má ešte len pred sebou.
Po dvoch dávkach Thymusamínu sa cítila super, v práci boli všetci chorí, ale ona sa statočne držala. Povedala, že sa tak dobre necítila už dobré tri roky. Minulý týždeň sa dozvedela výsledky krvi, všetko negatívne, ASLO super, tak nám, teda Vám veľmi pekne ďakuje. Aj mne sa dobre ponúkajú produkty, keď mám takéto potešiteľné správy, tak som sa chcela trošku podeliť.
S pozdravom Lukáčová!

PARADENTÓZA

Pozitívne skúsenosti  máme s prípravkom Vasalamin. Používame ho ako doplnkovú liečbu pri paradentoze a parodontitíde v dávke 3×1.Viditeľne jeho užívanie zlepšuje koncové prekrvenie v oblasti ďasna a napomáha odstráneniu zápalu.
s pozdravom dr.Máté,Levice, Precident

CIEVY A SRDCE

Dobrý den, oslovil jste mě ohledně užívání citamínů.
Seznámila jsem se s nimi na doporučení paní léčitelky S. asi před dvěma lety.
Potřebovala jsem pomoc pro svoji maminku, které měla potíže se srdcem a s vysokým tlakem. Musím napsat, že maminka užívá Coramin a Vasalamin 2x do roka, vždy v předjaří a s nastupujícím podzimem.
Citamíny jí velmi pomáhají, nemá bolesti u srdce a je schopna v jejím věku (bezmála 80 let) si kamkoli pěšky zajít, případně zajet si na dovolenou. Z tohoto důvodu citamíny užívám dle potřeby já i moje rodina a dále je doporučuji svým známým.
Závěrem vám přeji hodně zdaru v osobním i profesním životě.
S pozdravem, Pavla Halová

ŤAŽKOSTI PRI REUME A BOLESTIACH KĹBOV

Mail: Manželka pacienta s RA (reumatoidná artritída)

Dobrý večer, obraciam sa na Vás so žiadosťou o konzultáciu vo veci užívania Citamínov na základe odporúčania dr.M…..j. Manželovi /37 rokov/ po mnohých vyšetreniach diagnostikovali reumatoidnú artritídu, trpí ňou už piaty rok.

Má postihnuté veľké kĺby, najmä kolená a lakte, v tele neustále prebieha zápalový proces, CRP stále 80 -180. Momentálne je liečený biologickou liečbou HUMIRA /už dlhší čas je však neúčinná, momentálne očakáva novú biologickú liečbu/, denne užíva 10 mg. Prednison. Cca pred 2 mesiacmi začal užívať Citamíny v kombinácii Vasalamin, Chondramin, Epiphamin a Thymusamin – z každého 1x denne /konzultácia s p. M…../. Citamíny užíval 28 dní. Pri ich užívaní sme spozorovali zlepšenie stavu, subjektívne sa cítil lepšie, bol viac pohyblivý a nemusel tak často užívať lieky proti bolesti a stuhnutosti. Chcem sa opýtať, či je možné užívať Citamíny aj častejšie ako je odporúčanie na príbalovej informácie /2-3x za rok/…

VÁCLAVOV PRÍBEH

Orgány vonkajšieho dýchania majú vlastný obranný mechanizmus, s mohutnou baktericídnou účinnosťou, napr. interferonu, ktorý produkuje…

Václavov príbeh: …vo veľmi ťažkom stave ho odviezla záchranka do nemocnice, ležal na Iske na kyslíku a lekári naozaj robili, čo len mohli, skúšali rôzne antibiotiká a my sme si mysleli, že už to sú posledné jeho dni, avšak zabojoval a prežil, preniesli ho na Áro, znovu na kyslíku, odtiaľ na Zobor, stále na kyslíku … diagnóza CHOCHP, hrozilo zadusenie počas spánku, spával zle a posediačky, dostal dýchací prístroj … že lepšie to už nebude. Vtedy som mu priniesla citamín Bronchalamin z BioCitia.sk a po užití prvej dávky začal kľudnejšie spávať, nedusil sa a prestal používať dýchací prístroj … teraz takmer po roku užívania Bronchalaminu lekárka vyhlásila, že sa stal zázrak a Václav je zdravý

.

NEDOKÁZAL PIŤ VODU. TERAZ TO UŽ DOKÁŽE. UROBIL VEĽKÝ POKROK.

Teraz Matúško dokáže tuhú stravu ako mäso, chlieb, v podstate všetko rozžuť. Čiže v mojich očiach urobil veľký pokrok. Takisto sa zlepšilo prekrvenie jeho končatín. Dokonca spasticita horných končatín sa uvoľnila… nie úplne, ale uvoľnila.

Ahoj J., …a čo sa týka toho Matúška. Má v pláne, v BA na neurochirurgii u dr.H., test na baclofen, s cieľom zavedenia baclofenovej pumpy. Jeho detská lekárka kvôli jeho dlhodobému neprospievaniu trvá na zavedení PEG-u..neviem ci píšem správne.

Pri výške 134 cm, ma váhu 25 kg. ja s tým nesúhlasím pretože si myslím že je to podmienené genetikou, keďže všetky lekárske nálezy boli v poriadku, a Matúško papá krásne, veľa, a prijíma rozmanitú stravu. čo sa týka Citamínov. Užíva CEREBRAMIN, EPIPHAMIN a VASALAMIN.

Už po krátkej dobe nastalo u neho zlepšenie, hlavne čo sa týka stravovania a prijímania tekutín. Prestalo mu tiecť pri pití z pohára z úst, čo sa predtým nestalo, pretože pri prijímaní tekutín, nedokázal piť bez toho aby mu všetko nevytieklo z úst von. Teraz to už dokáže. Takisto nedokázal požuť stravu, všetko vlastne hneď prehĺtal.

Teraz Matúško dokáže tuhú stravu ako mäso, chlieb, v podstate všetko rozžuť. Čiže v mojich očiach urobil veľký pokrok. Takisto sa zlepšilo prekrvenie jeho končatín. Dokonca spasticita horných končatín sa uvoľnila… nie úplne, ale uvoľnila. Ďalšia vec, ktorú som si všímala je jeho spánok, ktorý bol predtým, veľmi zlý, niekoľkokrát sa za noc prebúdzal, ráno nevedel vstať, bol mrzutý.

Teraz dokáže prespať celú noc, max. raz sa zobudí, ale ráno vstáva čulý a plný energie. Ciže pre nás je to obrovské plus . Lieky má ešte na cca … dni.

S pozdravom I. 

Mail poslaný od Matúškovej mamy, 9.ročný chlapček s DMO (detská mozgová obrna)

AUTIZMUS – príbeh 4. ročného chlapčeka

Efekt u Mateja po začatí užívania citamínov sme videli zhruba za dva – tri týždne. Ten najväčší bol, že začal poznať sám seba – vie že on je Matej a nás začal oslovovať tak ako sme. Dovtedy sme všetci boli tati, jedno či tato, mama alebo babka.
Hovorím tomu: v decembri som bola tati, v januári mama a vo februári maminka. Úžasne sa mu zlepšila výslovnosť, naučil sa “l”, čo veľmi pomohlo k jeho zrozumiteľnosti. Celý článok TU!

ALTERNATÍVNA POMOC

… minuly rok mi odporucila p. doktorka – internistka aby som vyskusala pre mojho manzela Vas produkt. Manzel ma degenerativne ochorenie mozgu diagnostikovane ako progresívna supranukleárna obrna. Trapi sa uz skoro 6 rokov a choroba velmi progreduje.. Objednala som si u Vas produkt cerebramin vzdy po 3 balenia. Planujem si objednat aj teraz. Ide mi o to aby sa spomalilo odumieranie mozgovych buniek, resp. posilnila funkcia stálych, resp. vznikajucich buniek. Tazko povedat, ake vysledky som zaznamenala, pretoze choroba je nezvratna ale verim, ze vsetko co moze aspon povzbudit mozog a dodat mu viac energie ma pre neho vyznam. Kedze zatial nevymysleli ziadny učinnejší liek na túto chorobu, treba sa orientovat aspon na alternatívne pomocne, výzivove prípravky, ktore budu udrziavat zdravú čast mozgu v urcitej pohode. Anna B.

TRÁVENIE JE ZÁKLADOM DOBRÉHO ZDRAVIA

…chcela by som sa … podeliť s vami o svoju skúsenosť s užívaním Citamínov. V mojom prípade s priateľom obidvaja užívame Ventramin. Strava v dnešnej dobe nie je vždy najkvalitnejsia a preto nám obidvom užívanie prospieva a zlepšuje kvalitu života. Nepravidelná strava a rýchle stravovanie, ktorému sa niekedy nedá vyhnúť často zaťažujú naše trávenie a práve pravidelné užívanie Ventramínu veľmi oceňujeme v takýchto dňoch. Obidvaja veríme, že trávenie je základom dobrého zdravia a preventívne predchádzať chorobám je dôležitejšie a ktomu nám práve prípravok Ventramin dopomáha. Vzhľadom na kvalitu Ventraminu a jeho prospešnosť pre naše trávenie planujeme dlhodobo uživať tento prípravok a chceli by sme vyskúšať aj ďalšie produkty. S pozdravom, Miroslava K.

PROBLÉMY S OBLIČKAMI

MAIL: „Spominala mi známa, ze ste jej velmi dobre poradili pri problemoch s oblickami. Ja mam 27 rokov a som vyse roka po transplantacii pluc. Problemy s vyssim kreatininom mi zacali v novembri minuleho roka. Lekari sa domnievaju, ze mi stav zhorsilo CT vysetrenie s kontrastnou latkou.

…takmer pred mesiacom som bola na vysetreni a je tam vyrazne zlepsenie…

…Lab. výsledky – záver: ….výrazné zlepšenie obličkových parametrov“