Bolesti kolena – športovec, profesionálny záchranár

„prišlo leto, dal som bicykel a v pohode, dal som turistiku a tiež bez bolestí“

 

REFERENCIA NA CHONDRAMIN® – BOLESTI KOLENA

profesionálny záchranár, športovec, aktívny turista, skialpinista

p. Ing. Martin Kulich

Pozdravujem vás, bol som požiadaný doktorom, aby som opísal v skratke moje skúsenosti s používaním Chondraminu.

Viete tento opis sa dá v skutočnosti napísať rôznymi spôsobmi. Jeden by mohol napr. znieť, bolelo ma koleno už veľa rokov a potom som objavil doktora čo mi ponúkol zázračný liek a od vtedy sa cítim super, bolesti prešli. Áno znie to dobre, mohlo by sa to ujať v televízii ako reklamný blok. Alebo sa to dá opísať takto.

Som aktívny človek, chodím po horách, tých veľkých, Alpy, Tatry, bicyklujem väčšinou mimo ciest, skialpinizmus – proste si hladam cestu do prírody ako únik z tohto sveta, som zdravotnícky záchranár a teda aj môj pohľad na spôsob liečby kolena je trochu profesionálnejší.

Moje problémy s kolenom, začali asi okolo roku 1998 kedy to začalo pichať, bolieť pri námahe, výraznejšie pri bicykli, samozrejme ako vzorný zdravotník som to neriešil hneď ale až keď sa bolesti začali ukazovať pri bežných činnostiach napr. chôdza do schodov.

Keďže som v tom čase robil v nemocnici, urobil som kolečko po ortopédii, magnetická rezonancia atď., so záverom degeneratívna lézia, chondropatia … v preklade mám zodraté chrupavky v kolene a keďže chrupavky sa len veľmi ťažko liečia, tento stav sa bude iba zhoršovať. S týmto záverom som sa samozrejme odmietal stotožniť a tak som absolvoval kolečko hyalgánových injekcií do kolena, reklamné tbl. na obnovu chrupaviek a pod., prestal som takmer bicyklovať.

Áno stav sa zlepšil, prestalo to bolieť a tak som sa vrhol napäť do aktivít, ktoré ma tešili. Až kým som nešiel napr. do práce na bicykli 45km a na 35 km začala bolesť že sa noha nedala ani ohnúť, alebo pri schádzaní z Kriváňa, VT kedy som takmer polovicu cesty cúval pretože dopredu to nešlo.

Doktora som vyhľadal v úplne inej veci a keďže sa poznáme už dlhšie, tak popri reči som spomenul moje koleno. Jeho reakcia bola asi taká, venujem sa práci, ale viac ma baví toto, nazvime to napr. alternatíva k štandardnej medicíne a tak som sa dostal aj napr. k Chondramínu, kde mi na papieriku v skratke ukázal čo by tento liek mal urobiť s poškodenými bunkami v chrupavke, alebo prístroju Rikta – čo je už iná kapitola a iný článok.

V skratke, vybral som jedno balenie na skúšku pred letom, po mojich skúsenostiach uškodiť nemôže, iba polepšiť.

Je mi jasné že jedno balenie nemôže add definitivam vyriešiť problém ktorý sa už ťahá roky, ale prišlo leto, dal som bicykel a v pohode, dal som turistiku a tiež bez bolestí, jasné že som cítil ešte tlak, občasné pichnutie, ale keď porovnám minulosť a koleno po aktivitách opuchnuté ako bambus, tak viete čo som urobil? napísal som mu, či sa dá pokračovať v začatom procese liečby a keď to aj nebude 100%, ale ostane to v tomto štádiu, tak beriem.

Ing. Martin Kulich (kontakt na autora referencie Vám zašleme na vyžiadanie, je ochotný podeliť sa o skúsenosti) Akékoľvek otázky zodpovieme na: poradna@citaminy.sk

Žiadne komentáre

Odoslať komentár