Ako podporiť imunitu v chrípkovom období?

Chorí sme v priemere až päťkrát za rok

Priemerného dospeláka potrápi infekcia horných dýchacích ciest dva až päťkrát ročne, u detí to môže byť štyri až osemkrát. Dýchaciemu systému dávajú zabrať najmä chrípkové infekcie, choroby z nachladnutia od nádchy, cez angínu a zápal prínosových dutín, až po akútnu bronchitídu.
Poznáme to všetci a nie je to nič príjemné – plný nos, kašeľ, bolesť hrdla, horúčky. Choroba prichádza väčšinou v ten najmenej vhodný čas, keď je nával v práci, treba sa pripravovať na skúšky, alebo finišuje dôležitý projekt.

Dôležitá je prevencia

Najlepším liekom proti chorobe je prevencia. Na jeseň a na jar, keď sme kvôli zmenám počasia náchylnejší na chrípkové ochorenia, treba dbať na niekoľko dôležitých pravidiel. Organizmus je najväčšmi oslabený, keď je unavený. Kvalitný spánok by mať byť základom nielen na to, aby sme sa cítili dobre, ale aby sme podávali aj tie najlepšie výkony. Treba sa tiež teplo obliekať, spoľahnúť sa na hrubé ponožky a čiapku, pretože cez hlavu a nohy uniká z tela najviac tepla. Aj keď nás netrápia horúčavy, treba veľa piť. Vhodný je bylinkový alebo zázvorový čaj. Čo sa týka jedla, uprednostníme tie, ktoré nás zvnútra zohrejú. Teplé polievky, vývary a kaše nám v chladnom období urobia veľmi dobre. Posilniť imunitu môžeme aj relaxáciou na masáži, v saune alebo vo vírivke.

Posilnenie imunity

Ak sa chcete pred chorobou naozaj zabezpečiť, vhodné sú aj rôzne výživové doplnky. Na imunitu a obranyschopnosť organizmu veľmi dobre pôsobí biologicky aktívny výživový doplnok Thymusamin®. Používa sa na urýchlenie obnovy funkcií imunitného systému najmä počas chrípkových a vírusových období. Thymusamin® sa získava výlučne z prírodných zdrojov z kontrolovaného chovu z ekologicky čistého orgánu a tkaniva týmusu (brzlíka) mladých a zdravých teliatok a prasiatok do prvého roku života.

 Thymusamin@ je bioregulátor imunity

Obsahuje nukleoproteinové komplexy, aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky v ľahko prijateľnej forme, ktoré priaznivo ovplyvňujú imunitný systém. Ide o prípravok patentovanej rady s unikátnou technológiou spracovania, ktorá pochádza z výskumu Inštitútu bioregulácie a gerontológie Ruskej Akadémie medicínskych vied v Petrohrade. Výskum pôvodne rozpracovala Vojenská medicínska akadémia v 70-tych rokoch so zameraním na technológie získavania aktívnych výživových doplnkov z orgánov a tkanív zvierat. Viac informácií sa dozviete TU.

Napísali nám:

„Citaminy jsem vyzkoušel ze zvědavosti a byl jsem příjemně překvapen. Tak 2 x do roka mě přepadne nějaká viróza, nic vážného, ale nepříjemné to je. Tuto zimu jsem neměl žádné problémy, ani rýmu 😀. Objednal jsem si další kůru 😀.“ Petr Š.

 

 

Žiadne komentáre

Odoslať komentár