Testosterón chráni srdcovo-cievny systém!

Ešte donedávna sa predpokladalo, že testosterón škodí pacientom s kardiologickými diagnózami a ľuďom s chorým srdcom. Avšak, výskumníci v Intermountain Medical Center, po dlhom pozorovaní 755 starších mužov (58-78 rokov), prišli k záveru, že tento predpoklad je zrejmý omyl.

Ako predísť infarktu a náhlej cievnej príhode u starších mužov?

Všetko je úplne inak. Testosterón v konečnom dôsledku chráni mužov od rizika infarktu a mozgovej mŕtvice. Vedci teda odštartovali experiment . Pacientov s danou ischemickou chorobou srdca rozdelili do troch skupín. Jednej podali gél s testosterónom, druhej zaviedli injekčnú formu a u tretej skupiny sa, ako obyčajne, placebo.

Výsledkom toho bolo, že po roku liečby v skupine s placebom dostalo srdcový infarkt 64 ľudí, v porovnaní so skupinami, ktoré boli liečené s miernymi dávkami testosterónu (gél), bol počet týchto pacientov iba 12 ľudí a v skupine, užívajúcej injekčnú formu testosteronu, bolo iba 9 ľudí. Tri ďalšie roky pozorovania vykazovali rovnaký vývoj: výskyt 125 infarktov v skupine ľudí s placebom, 38 v skupine s podaním gélovej dávky a 22 infarktov v skupine, ktorá bola liečená injekciami. (zdroj: 7mednews)

Žiadne komentáre

Odoslať komentár