Chrípka alebo nachladnutie? A čo na to!

Správna diagnóza je kľúčom k rýchlemu uzdravenia.

Počas zimného obdobia a kolísania teplôt ste vystavený rôznym infekciám dýchacích ciest. Ak na vás „niečo lezie“ je dôležité zistiť, či sa jedná o chrípku alebo nachladnutie. Naučte sa rozpoznať diagnózu a nasadiť si správnu liečbu. Aký je teda medzi nimi rozdiel?

CHRÍPKA vás zasiahne náhle. Dnes ste fit a zajtra vás postihne silná bolesť hlavy, svalov, kĺbov, či celkový pocit vyčerpanosti. Sú to varovné signály, že váš organizmus osídlil chrípkový vírus. Príznaky sú oveľa viac závažnejšie, ako pri nachladnutí – suchý bolestivý kašeľ, zimnica, zápaly krčných dutín, horúčky až 40 °C.

Chrípka môže viesť k zápalu pľúc a dlhodobému pobytu v posteli – preto ju nepodceňujte a pri prvých príznakoch navštívte lekára.

Častou chybou pacientov je, že podcenia prvé príznaky a nasadia si samoliečbu, ktorá nezaberá. To vedie k návšteve lekára, keď už je chrípka v plnom prúde a liečba sa posunie, až na 7-14dní na lôžku.

PRECHLADNUTIE je miernejšia forma ochorenia dýchacích ciest. Začína sa prejavovať bolesťami v krku, nádchou, kýchaním (bez zvýšenia teploty). Ak si doprajete aspoň 2-3 dni odpočinku s dostatkom tekutín, vitamínov a prechladnutie vás do týždne obíde, bez následkov.

NAJLEPŠIA OCHRANA v zimnom období spočíva v posilnení imunity. Vyskúšajte SOS pomocníkov v boji proti infekciám, ktorý vám zaručene pomôžu.

CHREN posilní váš imunitný systém, zvyšuje prietok krvi v organizme za účelom odstránenia škodlivín. Stimuluje vaše pľúca na vykašlávanie hlienov, takto rozpúšťa usadeniny aj z nosných dutín a priedušiek. Nastrúhajte si koreň tejto vitamínovej bomby, zmiešajte s medom a 3-4 krát denne konzumujte po čajovej lyžičke.

KURKUMA Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorý pravidelne konzumujú ,,kurkumu“ sú menej náchylný na prechladnutie a infekčné ochorenia. Podľa ajurvédy je kombinácia kurkumy a medu najsilnejším prírodným antibiotikom. Kurkuma pracuje, aj ako antiseptikum, má silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti.

REISHI „Cisárska huba nesmrteľnosti“, vďaka svojej imunitnej sile vám pomôže ostať prirodzene zdravým a odolným voči ochoreniam. Je výbornou prevenciou vírových infekcií, chrípky a zmierňuje prejavy týchto ochorení. Účinné zložky tlmia kašeľ a zlepšujú dýchanie   „Zázračná huba“ má dokonca 4x silnejší antioxidačný účinok, ako ženšen.

BATÁTY je stredne veľký zemiak, ktorý sa pýši viac, ako 100% odporúčanej dennej dávky vitamínu A a viac, ako dve tretiny odporúčanej dennej dávky vitamínu C. Vitamín A má kľúčovú úlohu v udržaní zdravej sliznice nosovej dutiny, tráviaceho traktu a kože. Myslíte si, že naša koža, nie je dôležitá súčasť imunitného systému? Opak je pravdou. Je to prvá línia obrany a jej dobrý zdravotný stav je kľúčom k udržaniu infekcie na uzde.

THYMUSAMIN® je bioreguláror imunity.  Podporuje obranyschopnosť organizmu počas chrípkových epidémii. Zvyšuje odolnosť imunitného systému pri oslabení organizmu stresom, fyzickou alebo duševnou záťažou, pri zhoršených poveternostných podmienkach. Priamo podporuje bunky imunitného systému a zlepšuje ich funkčnosť.

Včasná diagnostika chrípky alebo  nachladnutia a podpora imunity je ruka v ruke s prevenciou a udržaním vášho zdravia. Veríme, že sme vás inšpirovali.

P.S.: Oznam ekonomického oddelenia: v prípade, že užívate dva preparáty – v tomto prípade Thymusamin® na podporu imunity a Bronchalamin® na ochranu horných ciest dýchacích – oba po 1 tbl ráno nalačno, sú denné náklady na prevenciu nachladnutia a chrípkovej epidémie 1,25 € na deň po dobu 40 dní! Účinnosť takejto prevencie je však až 3 mesiace v plnej sile! Viac: eBook – 1.POMOC! 

Žiadne komentáre

Odoslať komentár