Cesnak a prevencia prechladnutia

Cesnak je považovaný za jeden z najužitočnejších ľudových prostriedkov na prechladnutie, infekcie a akútne respiračné ochorenia. Bol použitý pre lekárske účely už našimi dávnymi predkami. Nie je to však ničím zvláštne, pretože cesnak obsahuje veľké množstvo živín a vitamínov, ktoré podporujú elimináciu väčšiny škodlivých baktérií a vírusov.

Keď sa začína jeseň, prichádza aj obdobie prechladnutí a chrípkových epidémií. Mnoho ľudí so slabým imunitným systémom siaha po liekoch a antibiotikách, mnohí utekajú do lekárne a kupujú rôzne druhy liečivých prípravkov. Nepochybne najnevyhnutnejšie lieky by mali byť vždy v domácej lekárničke, ale to neznamená, že sa musia užívať nepretržite a často. Oveľa výhodnejšie a ľahšie bude posilňovať imunitu prírodnými prostriedkami, bylinkovým čajom alebo úpravou stravy.

Moderná alternatívna medicína má mnoho účinných receptov, ktorých súčasťou je cesnak a vďaka ktorým na prechladnutie a chrípku môžeme zabudnúť.

Cesnak je unikátny druh zeleniny, ktorý je užitočný nielen v čase choroby. Vďaka cesnaku máme účinnú domácu prevenciu prechladnutia a liečbu akútnych respiračných ochorení. Nižšie uvedené recepty, pomôžu posilniť imunitný systém a v určitých prípadoch zbaviť sa niektorých vírusových ochorení.
  1. Inhalácia cesnaku. Je to ideálna pomoc pri liečbe suchého kašľa, ktorý sprevádza mnohých pacientov, trpiacich infekciou horných ciest dýchacích alebo infikovaných chrípkou. Na prípravu prostriedku je potrebné si pripraviť niekoľko strúčikov cesnaku a dôkladne ich rozdrviť. Potom je potrebné ich vložiť do nádob z porcelánu alebo z keramiky. Inhaláciu treba praktizovať dva až trikrát denne po dobu desiatich minút;
  2. Výťažok z cesnaku. Na jeho prípravu si musíme zobrať 40 gramov cesnaku, nakrájať ho a zaliať jedným pohárom vodky. Na želanie je možné pridať trochu mäty, kvôli tomu, aby bol liek chutnejší.  Vylúhovať po dobu dvoch týždňov a potom užívať 8-10 kvapiek trikrát denne pred jedlom;
  3. Cesnak a med. Tento recept je vhodný nato, aby sme maximálne rýchlo a efektívne odstránili prvé príznaky chrípky. Musíme si vziať prelisovaný cesnak a zmiešať ho s medom v rovnakom pomere, a užívať jednu lyžicu každý deň. Recept je možné vylepšiť nastrúhaným zázvorom.
Čítajte aj: Sezónne ochorenia jesene: Top 5
Aby recepty alternatívnej medicíny nespôsobovali alergiu alebo iné nežiaduce účinky, je dôležité pred použitím zistiť, či neobsahujú látky, na ktoré je užívateľ alergický. Pozor na možnosť predávkovania alebo nežiadúceho účinku ak sa to s ingredienciami a ich množstvom preháňa. Vždy je možné poradiť sa s lekárom alebo skúseným liečiteľom. Nepraktizujte komplikované samoliečebné metódy, v jednoduchosti a striedmosti je nielen pomoc, ale aj krása.
Žiadne komentáre

Odoslať komentár