5 najčastejších ochorení žalúdka a dvanástnika

Ochorenia žalúdka a dvanástnika patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia tráviacej sústavy. Každé z týchto ochorení má svoje vlastné príčiny a faktory vedúce k ich výskytu. Znalosť týchto príčin zníži riziko ich výskytu a pochopenie symptómov choroby pomôže k jej odhaleniu už v rannej fáze.

5 najčastejších ochorení žalúdka a dvanástnika                                       Ventramin@ je bioregulátor žalúdka

Ochorenia žalúdka a dvanástnika prinášajú značné nepohodlie aj pri chronickom priebehu, nehovoriac o okamihoch s prejavmi akútnych príznakov. K najbežnejším ochoreniam v tomto prípade patria:

1. Gastritída a duodenitída. Pri gastritíde vzniká zápal žalúdočnej sliznice, pri duodenitíde zápal dvanástnika. Ochorenie sa prejavuje najmä bolesťami, ktoré môže byť vo forme pálenia, tlaku alebo kŕčov a zlučujú sa s celkovou slabosťou organizmu.

2. Peptický vred. Spomedzi ochorení orgánov brušnej dutiny sa vyskytuje na druhom mieste hneď za gastritídou a duodenitídou.  Prejavuje sa vznikom vredu v sliznici žalúdka, dvanástnika alebo v oboch orgánoch naraz. Hlavným príznakom peptického vredu je bolesť, pálenie záhy a vracanie krátko po jedle.

3. Benígne (nezhubé) nádory. Môže sa vyskytovať samostatne alebo vznikajú vo veľkom množstve. Často so sebou nenesú žiadne symptómy a sú zistené len náhodne pri vyšetrení na iné účely. Existuje však aj možnosť vzniku príznakov ako tupá zvieravá bolesť, v rade prípadov aj krvácanie, ktorého stopy sú viditeľné v stolici.

4. Dyskinéza. Porušenie peristaltickej aktivity stien žalúdka alebo dvanástnika, vyznačuje sa oneskoreným pohybom jeho obsahu, ktorý spôsobuje bolesť a pocit ťažoby najmä po jedle. Dyskinéza sa môže objaviť buď vplyvom vonkajších faktorov, alebo ako následok vnútornej patológie.

5. Onkologické ochorenia. Príčiny onkologických ochorení týchto orgánov nie sú úplne známe, no ako najpravdepodobnejšia sa predpokladá dedičný faktor v spojení s vonkajšími faktormi.

Prevencia chorôb žalúdka a dvanástnika.                                                               Žalúdok, pečeň a trávenie!

Vred žalúdka a dvanástnika a ďalšie vyššie spomínané ochorenia sú do značnej miery závislé od životného štýlu pacienta. Správne stravovanie v kombinácii s minimom nezdravých zlozvykov napomôže predchádzať chorobám aj v prípade, že existuje genetická predispozícia. Použitie kvalitných výrobkov pri príprave stravy a taktiež dodržovanie pravidiel osobnej hygieny výrazne znižuje riziko ochorenia tráviacej sústavy.

Ventramin® tvoria nukleoproteinové (peptidové) komplexy, aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky v ľahko prijateľnej forme pre organizmus, a to v pomeroch fyziologických pre žalúdok. Ak dôjde v štruktúre žalúdka k ich úbytku alebo nerovnováhe, dochádza k oslabeniu alebo poruchám žalúdka, ako napr. pri zlej životospráve, pri narušení obranyschopnosti, účinkom toxínov alebo infekcií, pri psychickom preťažení a strese, poúrazových stavoch, pri vrcholovom športe, u ľudí oslabených následkom ochorení alebo záťažou a v staršom veku.

Žiadne komentáre

Odoslať komentár